Czyste powietrze w Twojej sypialni Więcej
Inspiracje do salonu Więcej
Rozwiązania dla alergików Więcej
Poznaj rozwiązania do biura Więcej
Do pokoju dziecięcego Więcej

Czyste powietrze ważne dla twojego zdrowia

Oczyszczacz powietrza na smog - jak działa oczyszczacz antysmogowy

Oczyszczacz powietrza na smog - jak działa oczyszczacz antysmogowy

Polskie powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych na terenie całej Europy. Dopuszczalne normy są najczęściej przekraczane w okresie jesienno – zimowym (okres grzewczy). Zanieczyszczenia powietrza występują nie tylko na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach w których przebywamy.

Tam również przedostają się cząsteczki smogu – przez okna czy systemy wentylacyjne. W celu usunięcia smogu z naszych domów, mieszkań czy biur, warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza antysmogowego.

Urządzenia takie są wyposażone przede wszystkim w filtr Hepa oraz filtr z węglem aktywnym. Klas filtrów Hepa jest kilka (wybierajmy nie niższą niż E11), warto zwracać na to uwagę przy zakupie – im wyższa klasa, tym lepiej oczyszczone będzie powietrze. Filtry najwyższej klasy H13, H14 pochłaniają nawet 99,97% drobin najtrudniejszych do wykrycia (0,3μm, czyli praktycznie 100% pyłów PM2.5). Filtr Hepa i filtr z węglem aktywnym skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powietrza, wychwytując nawet najmniejsze i najbardziej szkodliwe dla zdrowia cząstki. Filtracja mechaniczna wykorzystująca oba te filtry, to najbezpieczniejszy rodzaj filtracji, bo w jego trakcie nie zachodzą żadne reakcje chemiczne i nie wytwarzane są szkodliwe produkty uboczne, jak np. ozon.

Więcej…

Masz wątpliwości co do zakupu oczyszczacza powietrza?

 
Czyste i odpowiednio nawilżone powietrze
 
Nawet do 99,97% mniej alergenów i kurzu
 
Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów
 
Komfort pracy i niskie koszty eksploatacji

Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza 2022

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza, ale nie wiesz który będzie najlepszy?

Pomożemy ci dokonać wyboru - sprawdź nasz na bieżąco aktualizowany ranking oczyszczaczy powietrza antysmogowych, dla alergików, z jonizacją lub funkcją nawilżania powietrza!

 

Zobacz ranking

Blog

 • Aromaterapia pomocna w alergii

  Aromaterapia w alergii - nawilżanie powietrza pomaga na alergię?

  Aromaterapia oraz nawilżanie powietrza jest dobrym, bezpiecznym, naturalnym i bardzo przyjemnym sposobem na to, by wesprzeć organizm w procesie leczenia, rehabilitacji czy w profilaktyce wielu chorób. Niezależnie czy chcemy poprawić swój stan zdrowia w czasie wiosennej alergii czy jesiennego przeziębienia.

  Więcej…

   
 • Ranking wentylatorów i wentylatorów przenośnych - lato 2022

  Lato z piękną pogodą i wysokimi temperaturami jest ulubioną porą roku wielu osób, zwłaszcza jeśli w tym okresie wyjeżdżamy na urlop. Jednak codzienne funkcjonowanie i praca w upalne dni może nie być już tak komfortowa, dlatego szukamy sposobów, które pomogą nam przetrwać ten okres. Jednym z najprostszych, najbardziej dostępnych, a zarazem skutecznych rozwiązań są wentylatory. Wentylatory pokojowe to bardzo powszechne urządzenia o szerokim zastosowaniu, które można idealnie dopasować do swoich potrzeb.

  Więcej…

   
 • Jak zapobiegać wilgoci w domu?

  Jak zapobiegać wilgoci w domu?

   

  Dom czy mieszkanie jest dla większości z nas miejscem kojarzącym się z bezpieczeństwem i spokojem. To w naszych czterech ścianach odpoczywamy po ciężkim dniu i zbieramy siły na kolejny. Tym bardziej zależy nam, by nasze domostwa były komfortowe i przyjazne – żebyśmy czuli się dobrze, “jak u siebie w domu”.

  Więcej…